Cilt Bakımı ve Lazer ÜnitesiLazer Epilasyon: 

Hastanemizde her cilt ve kıl tipine uygun lazer epilasyon işlemi uzman doktor denetiminde güvenle yapılmaktadır. Lazer ünitemizde Aleksandrite lazer cihazı ile açık ten, koyu renk kıllar üzerine çok etkili lazer epilasyon yapılırken, Nd.yag lazer sistemi ile de daha koyu tene sahip kişilere yaz aylarında bile güvenle lazer epilasyon yapılabilmektedir. Etkili bir lazer epilasyon yapılabilmesi için tek bir lazer sistemi çoğunlukla yeterli değildir. Değişik cilt ve kıl tiplerine etkili olabilecek kombine lazer sistemleri olması gereklidir ve bu sistemler hastanemizde mevcuttur. 

Lazer LPG: 

Selülit tedavisinde kullanılan klasik LPG'nin Nd.yag lazerle kombine edilmesiyle daha etkili hale getirilen bir sistemdir. Farklı güç ve frekanslarla vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Bu sistem venöz ve lenfatik dolaşımı rahatlatarak selülit oluşumunu önlerken, oluşmuş olan selülitleri de azaltmaktadır. Uygun güç ve frekans aralıkları seçildiğinde bölgesel inceltmede yapan bu sisteme değişik başlıklar ilave edilerek özellikle yüz ve boyun bölgesinde gençleştirme işlemi de (anti-aging) yapılabilmektedir.

Tıbbi Lazer Uygulamaları (Erbium Yag Lazer) : 

Deriyi yakmaması sebebiyle Er Yag lazerler soğuk lazer olarak da adlandırılır. Er Yag lazer?ler işlem sırasındaki ağrıyı ve yan etki riskini ciddi şekilde azaltırken, tedavinin hassaslığı ve kontrol edilebilirliğini arttırır. Erbium Yag lazer uygulanmış cilt bölgesinde kollajen uyarılarak dokunun kendini iyileştirme mekanizması ve yeniden modellenmesi hızlanır. Cilt tonu düzelir, cilt gerilir ve elastikiyeti artar. Bunun sonucunda kırışıklıklarda önemli oranda azlama, cildin sarkmış bölümlerinde toparlanma ve izlerde iyileşme görülür.

Erbium Yag lazer lerin en önemli avantajlarından biri benzer ablatif sistemlere göre iyileşme sürecinin çok hızlı olmasıdır. Er Yag lazer ile açıktan koyuya tüm cilt tiplerine işlem yapılabilir. CO2 lazerlere göre koyu cilt tiplerinde pigmentasyon oluşma riski çok daha düşüktür. Cilt Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi, Akne (sivilce) izi tedavisi, çatlak ve yara izi tedavisi, Yüzeyel pigmentasyon (leke) tedavisi ve çeşitli epidermal ve dermal lezyonların (ben, siğil, seboreic keratoz, vb) çıkarılmasında kullanılır.

Cilt Bakımı ve Lazer Ünitesi

Cilt Bakımı ve Lazer Ünitesi

Cilt Bakımı ve Lazer Ünitesi

Cilt Bakımı ve Lazer Ünitesi

Güncelleme Tarihi : 2022-10-13 17:00:55